Stacja ładowania Webasto Unite – prostota i niezawodność

W pełni skomunikowana stacja ładowania Webasto Unite oferuje korzyści płynące z elektromobilności w sposób wydajny i zoptymalizowany pod kątem zapotrzebowania, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla firmy. Dzięki dynamicznemu zarządzaniu obciążeniem i możliwości integracji z systemami zarządzania energią Webasto Unite jest idealnym rozwiązaniem dla zastosowań o złożonych profilach zapotrzebowania. Za pośrednictwem aplikacji i portalu internetowego Webasto ChargeConnect można łatwo, przejrzyście i inteligentnie sterować dowolną liczbą stacji ładowania i użytkowników oraz zarządzać nimi. Zintegrowany licznik zgodny ze standardem MID ułatwia obsługę ważnych aplikacji biznesowych, takich jak rozliczanie i zwrot kosztów procesów ładowania.

Cechy produktu

Stacja ładowania Webasto Unite zasilana jest z zewnętrznej sieci prądu przemiennego o napięciu 230 V (prąd 1-fazowy) lub 400 V (prąd 3-fazowy). Ładowanie pojazdu odbywa się prądem o natężeniu znamionowym od 10 A do 32 A, 1- lub 3-fazowym – parametry te konfigurowane są za pomocą przełącznika DIP lub w krokach co 1 A poprzez zintegrowany interfejs WebUI lub aplikację Webasto Charger Setup. Maksymalna moc ładowania 7,4 kW przy zasilaniu 1-fazowym lub 22 kW przy zasilaniu 3-fazowym.

Uniwersalność oraz szybkość ładowania Webasto Unite

Do połączenia z pojazdem wykorzystywany jest przewód ładowania z gniazdem typu 2. Webasto Unite jest zawsze online dzięki całodobowej transmisji danych do Webasto ChargeConnect. Uwierzytelnianie odbywa się za pomocą technologii RFID lub aplikacji Webasto ChargeConnect. W firmach można wykorzystać zintegrowane lokalne dynamiczne zarządzanie obciążeniem dla maksymalnie 32 punktów ładowania, a zintegrowany licznik zgodny z MID umożliwia rozliczanie i zwrot kosztów procesów ładowania.

Prostota użytkowania stacji ładowania Webasto Unite

Całość mieści się w wytrzymałej, wysokiej jakości obudowie spełniającej standardy jakości i bezpieczeństwa Webasto. Stację można zamontować na ścianie lub na podstawie zewnętrznej. Co ważne, dzięki kompaktowym wymiarom (315x460x135 mm) stacja ładowania Webasto Unite nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni w garażu lub hali warsztatowej, jest przy tym lekka – jej ciężar to tylko 5 kg i przystosowano ją do pracy w temperaturach od –35°C do +55°C.
W codziennej eksploatacji ważne jest to, że zapewniona jest stabilność sieci poprzez zdalny dostęp operatora sieci, sama konfiguracja urządzenia nie powinna stwarzać żadnych problemów – można to zrobić za pomocą hotspotu Wi-Fi i aplikacji Webasto Charger Septup lub interfejsu konfiguracyjnego dla instalatorów.

+48 697 788 234

biuro@samochodoweladowarki.pl